Jak mě změnily 3 roky v agenturách online marketingu

Práce, práce a samá práce

Poslední 3 roky jsem nedělal nic jiného, než že jsem pracoval. Neměl jsem kromě pár prodloužených víkendů skoro žádnou dovolenou, nesportoval jsem a nejel jsem nikam do zahraničí. Můj den obvykle začínal kávou místo snídaně a končil někdy pozdě v noci, kdy jsem nemohl usnout z přebytku kofeinu.

Věděl jsem, že to není správné a uvědomoval jsem si, jak moc je to nezdravé. Zkrátka koukat 15 h do monitoru vážně není pro člověka moc přirozené. A proč jsem to vlastně dělal? No řekněme, že nejsem ten typ člověka, co by si odseděl svých 8 hodin v kanceláři, a pak vše hodil za hlavu.

Mám neustálý pocit, že musím do své práce dávat 150 % energie a ještě k tomu hledat lepší způsoby, jak se zdokonalit. Jenže energie se postupně vytrácí, práce přestává bavit a ztrácím motivaci. Nepomohou 4 velké kafe, 2 Bigshocky, ani ty tablety s guaranou. Jsem unavený svojí prací a nemám energii na vlastní život. Každou noc nadopován kofeinem nemůžu usnout a každé ráno pak nemůžu vstát.

Je pravda, že jsem nasbíral spoustu zkušeností, poznal mnoho zajímavých lidí a prošel dvěma agenturami, kde jsem dostal to nejlepší školení života pro další rozvoj v tomto oboru.

Za to jsem vděčný, protože tohle by mě žádná škola nikdy nenaučila. A jsem nesmírně rád za to, že mi to umožnilo vydat se i do neznámých vod freelancingu a nebýt závislý na žádné firmě.

Jak jsem zestárl o 10 let za 3 roky

Ale za ty 3 roky jsem zestárnul snad o 10 let. Je to tak, poslední 3 roky jsem jen seděl u počítače (dělal marketing jiným firmám) a když jsem zrovna nepracoval, tak jsem se zmohl maximálně na návštěvu hospody. Ještě pár let a zaručeně bych zkolaboval.

Jasně, mohl jsem ubrat plyn, žít více zdravě. Ale na rovinu, uteklo to tak strašně rychle, že jsem to ani nestačil postřehnout. Člověka probere až teprve nějaká změna v životě.

Řekl jsem si tedy už dost. Chci se věnovat i jiným činnostem než práci pro agentury. Nemohu veškerou svojí energii věnovat jen klientům. Je pravda, že si nemůžu tolik stěžovat na peníze, ale za ty peníze si už nekoupím ztracený čas svého mládí.

Rozhodl jsem se, že rozjedu několik projektů, které mě budou naplňovat a živit.

Nové projekty a plány do budoucna

První projekt je magazín Upgradelife, kde chci postupně zkoušet všechny způsoby, jak upgradovat vlastní život a zvýšit tak vlastní výkonnost. Cílem by mělo být dělat to, co mě baví a trávit co nejméně času tím, co nechci dělat. Magazín bude nejen o cvičení, zdraví, ale hlavně o zlepšení efektivity práce. Zkrátka zlepšit své postupy a být co nejvíce produktivní. V plánu jsou recepty, postupy a především mnou vyzkoušené metody, které usnadní život mě i ostatním.

Druhým projektem je blog, kde chci jednak propagovat své služby (online marketing), ale hlavně psát velmi podrobné návody, jak dělat efektivní marketing, který funguje. Žádné kopírování zahraničních trendů, nebo čistě teoretické články, ale vyzkoušená praxe. Pokud to někomu pomůže, budu rád, a pokud mi to přivede dlouhodobé klienty s podobným pohledem na věc, tak ještě lépe.

Jako konzultant na volné noze chci získávat především klienty s podobným pohledem na život a podnikání. Lidi, kteří jsou nadšení pro svůj obor a věří, že tím mohou změnit spotřební trh. Více o hodnotách, které uznávám, na stránce o mně.

V dalších článcích chci více nastínit svojí vizi podnikání v online marketingu, máte se na co těšit.

Daniel Gottwald

SEO konzultant a specialista online marketingu. Vzděláním jsem knihovník, rozumem jsem realista a povoláním online vizionář, který vám bude parťákem na cestě k úspěchu. Pomůžu vám s marketingem, podívejte se na mé reference, nebo mě rovnou kontaktujte.

3 Comments

 1. Dobrý den Dane,
  musím vám poděkovat za vaše články. Jsem rád, že ukazujete jak se to dělá v praxi, té teorie kolem je už moc. Kdybyste uvažoval o nějakém povídání na téma online marketing někde u piva, budu první kdo příjde 😉
  ať se daří.
  Honza

  • Dobrý den Honzo,
   děkuji za pozitivní komentář, cením si toho a v psaní podobných článků hodlám dál pokračovat. Setkání u piva bych se určitě nebránil 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.